INSTITUT PRO ZDRAVÍ A RODINU o.p.s.

ZÍSKEJTE PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT

Kurzy

Na Institutu preventivní péče o zdraví (IPPOZ) nabízíme celou řadu kurzů z oblastí zdravého životního stylu, přírodních procedur, masáží, zdravotní TV, zdravé výživy, racionálního vaření a zdravotního měření a poradenství, prevence nemocí, ekologického zemědělství, rodinné výchovy, Bible a zvládání stresu...

Pro přijetí ke studiu je třeba vyplnit vstupní formuláře: Přihláška, Dotazník a Doporučení. Zároveň je důležité se seznámit s principy školního řádu a předem zvážit, zda jste ochoten/a tyto zásady na škole respektovat. Kurzy probíhají pod hlavičkou celosvětového zdravotnického vzdělávání LIGHT (www.lightingtheworld.org) a některé jsou zakončeny Autorizovanou zkouškou pod MŠMT ČR. Výuka probíhá v Penzionu Spokojené stáří u Luhačovic. Adresa je: A.Václavíka 369, Pozlovice. Autem: od hotelu Praha doprava nahoru a 100 m za hotelem Pohoda doleva dolů. Autobusem: Z AN Luhačovice busem do Pozlovic Dolní konec. Ulicí Nivy naproti hřiště pak vzhůru a 1. ulicí Nivy I. doprava. Na konci ulice je parkoviště před Penzionem Spokojené stáří. Vchod do recepce se nachází vpravo pod nadchodem. Pro zájemce o samostatné návštěvy některých témat je možné se objednat na tel. 732 267 771.

Přírodní procedury

Přírodní procedury zahrnují 2 obory: Vodoléčby-bylinky-detoxikace... Během kurzu Vodoléčby-bylinky-detoxikace se absolventi seznamují se základy fyziologie, aplikace vodoléčeb (sauna a její provoz, otužování,  horké lázně i zábaly, střídavé lázně a sprchy, inhalace, hypertermie, vířivky, masáž ledem, rašelinové zábaly atd.), učí se základy detoxikace, fyzikálních procedur (parafin, světloléčba..), použití esenciálních olejů, použití bylinek, zdravé výživy, prevence nemocí, masáže, včelí produkty a jiné přírodní prostředky. Obor Zdravotní Tělesná výchova zahrnuje sportovní trénink, hygienu, pedagogikou, zásady pro sestavení cvičební jednotky, vyšetřující metody a testy  a vyrovnávací cvičení. Studenti se seznamují se základy SM-systému, aqua-aerobiku, Pilates, posilování, strečinku a cvičení při různých oslabeních. Kurz je doplněn i tématikou duševního zdraví - psychologie, komunikace, Bible a pozitivního myšlení. Součástí je praxe na rekondičním pobytu. Více informací na tel. 732 267 771 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Masér

V tomto kurzu se absolventi naučí prakticky provádět rekondiční a sportovní masáže zad, šíje, horních a dolních končetin, obličeje, dekoltu, břicha a hlavy, dále se učí automasáže a detoxikační medové masáže.  V přidruženém kurzu Přírodních procedur získávají teoretické znalosti anatomie a fyziologie, účinků masáže, hygieny, první pomoci, etiky, psychologie, přípravných procedur, zdravého životního stylu, prevence nemocí apod. Kurs je také obohacen ukázkami lymfatické, kosmetické a Breussovy masáže. Seznámíte se i s metodou baňkování, lávových kamenů, automobilizace – Dornovou metodou a trakcemi. Kurz je zakončen Autorizovanou zkouškou. Více informací na tel. 732 267 771 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

.

Ekozemědělec

Na kurzu Ekozemědělství získávají účastníci znalosti z ekologie, zvyšování a udržování úrodnosti půdy, pěstování rostlin, biologické ochrany, kompostování, mechanizace, zpracování produkce, návrhů pro levné ekostavby či nutného vybavení pro soběstačnost. Kurz pokládá základní teoretické znalosti v oblasti ovocnářství, pěstování ve sklenících a fóliovnících a produkce vlastních osiv. Účastníci se seznámí s výhodami života na venkově a pozadím současných světových událostí ve světě plnících se biblických předpovědí. Kurz probíhá 1 prodloužený víkend v únoru a praxi je možné absolvovat na farmě Lipník v centru zdraví Eden. Více informací na tel. 732 267 771 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

LIGHT - Kurz

Kurz LIGHT – Laický institut globálního zdravotního vzdělávání zahrnuje všechny kurzy pořádané na IPPOZ. Probíhá ve dvou formách. Zkrácená 14-ti denní verze probíhá poslední 2 týdny v srpnu a nabízí teoretické poznatky a praktické dovednosti pro Poradenství zdravého životního stylu. Pro zájemce o hlubší vzdělávání probíhá LIGHT kurz formou 10 prodloužených víkendů 1x měsíčně od září do června. Kurz připravuje absolventy na práci Poradců zdravého životního stylu. Účastníci se učí pořádat Kluby a Výstavy zdraví, Programy primární prevence na školách, Rekondiční pobyty, Kurzy zdravé výživy a vaření, Protikuřácké semináře, Kurzy zdravého hubnutí, vedení Zdravotního cvičení či založení městských center zdraví s poradnami, masážemi a přírodními terapiemi. V průběhu kurzu probíhá praxe ve zmíněných aktivitách. Absolventi se mohou stát součástí týmu funkčních zdravotně-osvětových projektů u nás i v zahraničí. Cílem vzdělávání může být založení vlastního veřejně prospěšného projektu (rekondiční centrum, poradna, klinika přírodních procedur, prodejna zdravé výživy, masérna,  fitness centrum, dětská školka zdraví, cvičební a jiné kurzy). Více informací na tel. 732 267 771 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. 

Anketa 1

Mám zájem o kurz

Poradce zd. živ. stylu - 25%
Masér - 15.6%
Cvičitel - 3.1%
Ekozemědělec - 18.8%
Přírodní procedury - 6.3%
L.I.G.H.T. - 15.6%
Pilates - 6.3%
Nordic Walking - 9.4%

Celkem hlasů: 32
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 31 pro 2017 - 00:00