INSTITUT PRO ZDRAVÍ A RODINU o.p.s.

ZÍSKEJTE PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT

LIGHT - Kurz

Roční kurz Zdraví a prevence – LIGHT (1 prodloužený víkend v měsíci)

Přihláška     Dotazník      Článek Light     NAPLŇ kurzu prazdn14 dni a termíny 2023-4   Rozvrh

  Filozofie misijních škol    

 

 

Kurz PORADCE ZDRAVÉHO ŽIVOTNÍHO STYLU Burkvíz, 14. – 28. 8. 2022
 

          Hledáte efektivní plán, jak zlepšit své zdraví, vzdělání, praktické dovednosti a najít vizi pro skutečnou radost a užitečnost v životě? 14ti denní Kurz LIGHT (laický institut globálního zdravotního vzdělávání) se zkušenostmi odborníků ze sanatorií preventivní medicíny Vám  letos v srpnu nabízí praktické vzdělání z mnoha oborů.  Hlavní obsah tvoří prevence a zdravý životní styl, principy poradenství, zdravotní měření, fyziologie, příprava veřejných zdravotně-osvětových programů, masáže, vodoléčby, zdravotní cvičení, lektorství a veřejná prezentace, propagace knih, zdravá výživa a praktické vaření, bylinky, zábaly a přírodní procedury, základy informatiky, Bible, ekozemědělství, programy pro města, děti i seniory aj.

          Součástí kursu je kromě výuky i odpolední praxe na Výstavách a Klubech zdraví, jednoduché praktické i teoretické projekty, zpívání, inspirativní motivace pro službu potřebným, sdílení a nová přátelství. Sponzorované kurzovné činí 1.080 Kč. Ubytování 100,- Kč/noc, strava 110 Kč/den. Mezi dalšími vyučujícími je MUDr. Milan Moskala, Jana Konečná, R.S., Tim Konečný, Prof. MUDr. Jochen Hawlitschek, MPH, BA, Lucie Nádvorníková, dipl. fyz., Dr. Steven Salazar, MN, Jonathan Oriel Lara aj. Absolventi získají certifikát Poradce zdravého životního stylu a po absolvování testů mohou založit Klub zdraví, Poradnu komplexního zdraví, organizovat Výstavy zdraví či pracovat v Centrech přírodní péče.
           Přihlášky ke studiu získáte na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel.732 267 771. Více informací naleznete zde http://www.zdraviarodina.cz/kurzy/l-i-g-h-t  Přijďte se nechat nadchnout pro zdraví a stát se motivací mnohým kolem!

                                                         ROČNÍ  i VÍKENDOVÝ KURZ LIGHT
                             Specializace v oblasti MASÁŽÍ, VÝŽIVY A VAŘENÍ, VODOLÉČEB,
 
        CVIČITELSTVÍ a PŘÍRODNÍCH PROCEDUR, EKOZEMĚDĚLSTVÍ, HUMANIT.A BIBLICKÉ PRÁCE

              
Institut preventivní péče o zdraví (www.ippoz.cz) nabízí roční kurz Zdraví a prevence v rámci mezinárodního zdravotního vzdělávacího systému LIGHT. Některé obory jsou také akreditovány Ministerstvem školství ČR jiné systémem LIGHT. Mezi vyučovanými obory jsou Masáže, Vodoléčby, zdravotní TV, Zdravotní měření a poradenství, Zdravá výživa a praktické vaření, Prevence nemocí a zdravý životní styl, Veřejný projev, Informatika, Bible a proroctví, Organické zemědělství, Přírodní prostředky, Bylinky, Detoxikace, Veřejné zdravotní programy – Kluby a Výstavy zdraví, Lektorství, Informatika, Granty, Propagace knih, Bible, Psychoterapie, Komunikace, praktická řemesla pro soběstačnost,  Kř. Management,  Etika, Hudba a zpěv, Osobní růst aj.

               Nový ročník školy začíná denním Kurzem Poradce zdravého životního stylu 14.-28.8. a nebo dálková forma 1. konzultací od 22. – 25. 9. 2022 a pokračuje v dalších 9 konzultacích 1x měsíčně vždy od čtvrtka 17 h do neděle 15 h. Kurz probíhá v areálu Pozlovice 73, zastávka Lipská u přehrady.

               Kurzy vycházejí z nejnovějších vědeckých poznatků, z praktických zkušenosti sanatorií preventivní medicíny a z principů Knihy knih Bible. Vyučují čeští i zahraniční odborníci  z daných oborů: MUDr. Milan Moskala, Jana Konečná, R.S., Tim Konečný, Dr. Steven Salazar, MN; Ing. Jiří Pospíšilík, James Lammi, C.P., Anna Cigošová, dipl. fyzioterapeut, Iraida Nováková, Jonathan Oriel, Eliezer Abreu a další. Absolventi mohou získat několik certifikátů v různých oborech, dle absolvované teorie i praxe. Součástí je také Autorizovaná zkouška z oboru Rekondiční a sportovní masáže a mezinárodní misijní programy. Praxe probíhá na Rekondičních pobytech, zdravotně-osvětových programech, Eko-stavbách a Eko-farmách a při zdravotní osvětě v různých městech. Absolventi po kurzu mohou založit vlastní masážní kliniku s přírodními procedurami, poradnu zdravého životního stylu, mohou mít praxi v sanatoriích přírodní léčby u nás i v zahraničí, založit prodejnu zdravé výživy a př.prostředků, dělat odvykací a osvětové kurzy pro školy a firmy, zdravotní cvičení, veřejné semináře proti kouření, stresu, zdravé hubnutí, kurzy vaření a založit soběstačné eko-centrum.

               Roční kurzovné dálkové formy studia činí 4.300 Kč, strava a ubytování 200 Kč/den. Kurzovné denní formy činí 1000 Kč měsíčně. Při plné účasti na 3-měsíční praxi před či po kurzu, může být roční kurz sponzorovaný. Kurz začíná v areálu Pozlovice 73 u Luhačovické přehrady a pokračuje v sanatoriu přírodní péče Burkvíz 18, v Jeseníkách. Vyučuje se také během zahraničních misijních cest, dle danných seminářů. Návštěvy kurzu jsou možné po předchozí telefonické registraci. (732 267 771). Škola odráží křesťanské biblické principy a vnitřní řád je postaven na principu Kristovy lásky i věrnosti Jeho Slovu. Křest není podmínkou studia. Na přání Vám můžeme zaslat Rozvrh konzultací a na www.zdraviarodina.cz si můžete stáhnout aktuální Kalendář akcí. Škola je flexibilním týmem pro každého, kdo se i na čas chce zapojit do zdravotní misie, načerpat informace i duchovní oživení a zvážit, zda Jeden rok pro Krista je dobrá volba i pro něj. Kdo uslyší, Jeho otázku: „Koho pošlu? Kdo nám půjde?“ Může nalézt radost v naplnění své volby: „Zde jsem, pošli mne!“ Iz 6,8

 Více informací získáte na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. LIGHT – to je škola pro život – praktická pro každého v každém věku!

                                                        REAKCE ÚČASTNÍKŮ KURZU 

Lucia:
O prázdninách jsem se dověděla, že Institut preventivní péče o zdraví vyučuje kurz pro Poradce zdravého životního stylu a jelikož mě tento obor vždy velmi zajímal, rozhodla jsem se strávit 14 dní v srpnu tímto užitečným studiem. Dověděla jsem se mnoho praktických poznatků, jak si udržet zdraví, jak pomáhat všem potřebným, kteří chtějí podpořit vlastní obranyschopnost přírodními prostředky a také o Tom, který je Dárcem zdraví a původcem mnoha zdravotních principů prevence, platných až dodnes. Nadchly mě společné Kluby a Výstavy zdraví, které jsme dělali pro veřejnost. Také hosté byli kvalitními lékařskými přednáškami, masážemi i zdravou stravou obohaceni, jako i my studenti. Ač byly přednášky plné vědeckých poznatků, byly praktické a srozumitelné i pro laiky. Všichni lékaři a učitelé byli živým důkazem, že aplikovat poznatky o zdraví se opravdu vyplatí. Na kurzu LIGHT jsem prožila největší změnu v mém životě a rozhodla se pro život v pravdě, lásce i službě potřebným. Po ročním kurzu, kde jsem si rozšířila všechny vyučované obory a stala se masérem, cvičitelem i lektorem, jsem se rozhodla uplatnit své poznatky v zahraničních zdravotních, vzdělávacích a humanitárních projektech, kde momentálně sloužím. Přeji všem, kteří hledají nasměrování k dobrému, aby neváhali a investovali do svého zdraví, vzdělání i životního poslání a vyzkoušeli kurz LIGHT!

Květoslav:
Když jsem poprvé navštívil stany zdraví u nás na náměstí, zaujalo mě nadšení mladých lidí a jejich ochota nám návštěvníkům pomoci i poradit s našim zdravím. Vždy mě zajímal zdravý životní styl, bylinky, zdravá výživa a alternativní medicína. Proto jsem trávil hodně času nasloucháním poradenství v posledním stánku, kde vysvětlovali zdravotní principy lektoři Institutu preventivní péče o zdraví. Ač důchodce, dověděl jsem se, že i já mohu studovat 14ti denní kurz pro Poradce zdravého životního stylu. Byl finančně dostupný, praktický a plný cenných informací z mnoha potřebných oborů.Získal jsem také řadu praktických dovedností z přírodních terapií, masáží, vodoléčeb i zdravého vaření. Hlavně jsem ale našel skvělé lidi, se kterými teď i já rád pomáhám ostatním, aby se vyhnuli řadě zbytečných nemocí a bolestí. Rozhodl jsem se pak i pro následné roční studium, kde jsem získal akreditovaný certifikát z masáží a Preventivní zdravotní péče. Praxe na rekondičních pobytech byla pro nás studenty také velmi prospěšná a těšili nás spokojení hosté i pokroky, které ve svém životním stylu během pobytu udělali. Přál bych každému, aby si vyhradil čas na kurz LIGHT a vyzkoušel si, že jeho zdraví i smysl života se mohou diametrálně změnit k lepšímu!
 

Libuše:
O kurzech Institutu jsem se poprvé dověděla od kamarádky, které studium změnilo život. Ač jsem plně zaměstnaná účetní, rozhodla jsem se, že tedy kurz vyzkouším. Musím říct, že jsem se těšila na každou přednášku i aktivitu školy, protože byly vždy přínosné a praktické. Jsem vděčná za cenné poznatky z prevence nemocí, které jsem si vyzkoušela na sobě i rodinných příslušnících a rozvíjím je i při svých přednáškách a poradenství. Velmi mě bavily praktické masáže i vodoléčby, zábaly a zdravotní cvičení. Cením si i odborných znalostí prof. Dr. Hawlitscheka, díky kterým jsem se lépe zorientovala v různých oborech alternativní medicíny, jejich přínosech, ale i rizicích. Dověděla jsem se jak si účinně detoxikovat tělo a mnohokrát mi pomohly i přírodní prostředky, které mě zachránily před chemií, kterou jsem používala dříve. Našla jsem i novou motivaci k překonání životních problémů a radost ze služby lidem kolem. Psychologické i biblické přednášky byly velmi obohacující a funkční. Nikdy nelituji času, který jsem investovala do Kurzu zdraví a prevence, byla to pro mě nejlepší škola pro život!

Patrik:
Ve svém životě jsem vždy hledal to, co má pravou šťávu, kde není nuda a co opravdu uspokojí žízeň mojí duše. Od drog a tvrdé hudby jsem postupně hledal v různých komunitách, církvích i v Bibli, až jsem nakonec pochopil, že skutečnou radost budu mít, tam kde se dovím seriozní pravdu a fungující poznatky, které člověka posunou k dobrému. Nevěřím na náhody, proto vím, že to byla vyšší Moudrost, která mě přivedla s mým životním příběhem na jeden Rekondiční pobyt, kde jsem se seznámil s organizátory Kurzu LIGHT. Nadchla mě jejich služba lidem a přál jsem si stát se také zdravotně-osvětovým pracovníkem a rozdávat poznatky o zdraví i vnitřním štěstí. Rozhodl jsem se studovat roční Kurz zdraví a prevence a radoval jsem se z každé konzultace, protože to, co jsem se dovídal, bylo přesně to, co potřebovali mí známí, přátelé i rodina. Zapojil jsem se také do rekondičních pobytů, začal jsem masírovat, pomáhat nemocným, věnovat se hledajícím lidem a našel jsem pravý smysl života, jímž je služba. Jsem vděčný, že jsem v Kristu našel příklad, jak sloužit nemocným, ztrápeným i lidem bez naděje. Z mého života najednou zmizela ta prázdnota, kterou jsem se dřív snažil umlčet zábavou.  Díky LIGHTu teď šířím naději, radost, zdraví i lásku, které potřebuje každý kolem!