INSTITUT PRO ZDRAVÍ A RODINU o.p.s.

ZÍSKEJTE PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT

LIGHT - Kurz

Roční kurz Zdraví a prevence – LIGHT (1 prodloužený víkend v měsíci)

Přihláška    Dotazník     Náplň studia     Článek Light

Rozvrh - program

 

Kurz LIGHT – Laický institut globálního zdravotního vzdělávání zahrnuje všechny kurzy pořádané na IPPOZ. Probíhá ve dvou formách. Zkrácená 14-ti denní verze probíhá poslední 2 týdny v srpnu a nabízí teoretické poznatky a praktické dovednosti pro Poradenství zdravého životního stylu. Pro zájemce o hlubší vzdělávání probíhá LIGHT kurz formou 10 prodloužených víkendů 1x měsíčně od září do června. Kurz připravuje absolventy na práci Poradců zdravého životního stylu. Účastníci se učí pořádat Kluby a Výstavy zdraví, Programy primární prevence na školách, Rekondiční pobyty, Kurzy zdravé výživy a vaření, Protikuřácké semináře, Kurzy zdravého hubnutí, vedení Zdravotního cvičení či založení městských center zdraví s poradnami, masážemi a přírodními terapiemi. V průběhu kurzu probíhá praxe ve zmíněných aktivitách. Absolventi se mohou stát součástí týmu funkčních zdravotně-osvětových projektů u nás i v zahraničí. Cílem vzdělávání může být založení vlastního veřejně prospěšného projektu (rekondiční centrum, poradna, klinika přírodních procedur, prodejna zdravé výživy, masérna,  fitness centrum, dětská školka zdraví, cvičební a jiné kurzy). Více informací na tel. 732 267 771 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

1. Jedná se o spojenou výuku vodoléčeb, přírodních léčebných prostředků, zdravé výživy, prevence nemocí, poradenství, veřejné zdravotní osvěty a kurzů „Masér pro sportovní a rekondiční masáže“, "Cvičitel zdravotní tělesné výchovy" a „Kuchař racionální stravy“. Absolventi získají certifikát mezinárodního vzdělávacího programu LIGHT (www.lightingtheworld.cz) a celostátně platné osvědčení v oboru Sportovní a rekondiční masáže opravňující k vytvoření živnostenského listu v daném oboru. Mohou také získat živnostenské oprávnění v oboru Poradce zdravého životního stylu. Kurz probíhá jednou měsíčně od čtvrtka 17 hodin do neděle do 14 hodin. Součástí kurzu je také samostudium a praxe.

2. Místo konání je Penzion Spokojené stáří, A. Václavíka 369, Luhačovice – Pozlovice. Autobusem dojeďte na zastávku Pozlovice dolní konec a pak od hřiště vzhůru ulicí Nivy a 1. ulicí (Nivy I.) vpravo až na konec, kde uvidíte parkoviště před Penzionem Spokojené stáří. Tam můžete vejít pod nadchodem do recepce a odtud doprava po schodech dolů do učebny (tělocvična) a vodoléčby. V případě problémů s dopravou, je možné dorazit na nádraží Luhačovice a odtud zavolat na tel. 732 267 771 nebo 736 424 727.

3. Termíny konání ve školním roce 2018–2019:

24. 6. – 1. 7.                NEW START JIZERSKÉ HORY
12. 8. – 26. 8. 2018      LIGHT pro Poradce s Prof. Dr. Hawlitschekem
8. 9. – 16. 9. 2018        NEWSTART CHORVATSKO


1. 8. – 15. 9.                Příjímací řízení do celoročního kurzu LIGHT – formou formulářů
20. 9. – 23. 9.              Začátek ročního kurzu LIGHT – LIGHT 1. konzultace pro dálkové studenty
23. 9. – 30. 9.              PODZIMNÍ REKONDIČNÍ POBYT
18. 10. – 21. 10.           LIGHT 2. konzultace
15. 11. – 18. 11.           LIGHT 3. Konzultace
13. 12. – 16. 12.           LIGHT 4. Konzultace
25. 12. – 1. 1. 2019      (od út do út) NOVOROČNÍ REKONDIČNÍ POBYT NEW START
10. 1. – 13.1. 2019       LIGHT 5. Konzultace
21. 2. – 24. 2.              LIGHT 6. – Ekozemědělství
21. 3. – 24. 3.              LIGHT 7. Konzultace
18. 4. – 21. 4.              LIGHT 8. Konzultace – Seminář přírodních prostředků Cent.m.
21. 4. – 28. 4.              REKONDIČNÍ POBYT New Start Velikonoce
16. 5. – 19. 5.              LIGHT 9. – zkoušky
13. 6. – 16. 6.              LIGHT 10. – uvedení do služby pracovníků preventivní zdravotní péče
23. 6. – 30. 6.              REKONDIČNÍ POBYT New start Jizerské Hory
1. 7. – 7. 7.                  Misijní tábor
18. 8.  – 1. 9. 2019       LIGHT Kurz – Poradce s Prof. Dr. Hawlitschekem

4. Obsah kurzu – absolventi se seznamují se základy fyziologie, aplikace vodoléčeb (sauna a její provoz, otužování,  horká lázeň i zábaly, střídavé lázně a sprchy, inhalace, hypertermie, výřivky, led atd.), učí se základy detoxikace, aromaterapie, fytoterapie, dietoterapie, masáží a jiných přírodních prostředků. Nechybí ani bezpečnost a ochrana zdraví při práci a první pomoc. Obor Zdravotní TV je doplněn sportovním tréninkem, hygienou, pedagogikou a zásadami pro sestavení cvičební jednotky. Studenti se učí základní zdravotní oslabení a metodiku cvičení při těchto defektech, vyšetření pohybového systému a testy účinnosti cvičení. Seznámí se se základy aerobního cvičení, Rehabilitačního Pilates, SM - systému a vyrovnávacích cvičení. Z tématiky duševního zdraví se vyučuje: psychologie, komunikace a principy poradenství. Součástí je praxe na rekondičním pobytu.

5. Mezi vyučujícími jsou: MUDr. Milan Moskala, MUDr. Jochen Hawlitschek, MUDr. Horst Muller, Roman Uhrin, Mgr. Rostislav Homola, ThB.; Jana Konečná, R.S., Tim Konečný, Zdenka Hoffmanová, Instruktorka ZTV  aj.

6. Strava je zajištěna v místě školy. Její cena je 110 Kč/den (4,3 €) a hradí se spolu s ubytováním na úvod každé konzultace vedení Institutu. Jídlo se podává se 3x denně a jedná se o čistě rostlinnou stravu. Lze ji objednat zatržením na přihlášce. Ubytování je k dispozici na matraci za 60 Kč/ noc (2,3 €) nebo na pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím za 250 Kč/noc (9,8 €). Kurzovné je slevněno z původních 18.900,- Kč na 4320,- Kč (169 €) a je možné ho rozložit do více splátek, popř. je možné získat sponzorství za předpokladu vzorného studia, každoroční účastí na 2 týdenních osvětových aktivitách IZR a pravidelným zapojením v lokálním Klubu zdraví či samostatném misijním projektu.

7. Na kurz Vodoléčeb si přivezte 2 prostěradla, 4 ručníky, 2 žínky a plavky. Na kurz Cvičitele - sportovní oblečení, obuv a karimatku. Pro masáže si označte 2 Vaše prostěradla, která si můžete nechat během kurzu na škole. Nezapomeňte Bibli, hygienické a psací potřeby, papuče a USB disk na archivaci studijních materiálů.

8. IPPOZ je vzdělávací zařízení založené na Biblických principech. Podporuje atmosféru otevřenosti, ohleduplnosti a tolerance. Příslušnost k církvi není podmínkou studia. Pro přihlášení je třeba vyplnit VŠECHNY přihlašovací formuláře. Potřebný je také souhlas se školním řádem a vítá se touha zapojit se v dané oblasti. Absolventi kurzu mají možnost následného uplatnění na rekondičních pobytech, Klubech a Výstavách zdraví, Programech na školách, v Institucích, Restauracích a prodejnách zdravé výživy, Masážních klinikách, Centrech zdraví a Fitness centrech, na Ekofarmách či v sanatoriích preventivní medicíny u nás i v zahraničí.

Prázdninový 14ti denní kurz zdravotní osvěty „LIGHT“

1. Kurz je určen pro zájemce o prevenci nemocí, poradenství, zdravotní osvětu a poznání biblických doporučení pro život.

2. Obsahem je celá škála zdravotních předmětů: Zdravá výživa, Prevence nemocí, Přírodní léky, Masáže, Vodoléčby, Cvičební programy, Praktické vaření, Základy lektorství a tvorby prezentací, příprava seminářů apod. Další část kurzu tvoří praktická osvětová práce: Výstavy zdraví, Kluby zdraví, práce v terénu, veřejné přednáškové programy, propagace knih apod. Kurs je doplněn předměty z oblasti duchovního zdraví: Základy Bible, Proroctví, Jak poznat Boží vůli, Spiritualita, Křesťanské Manželství, Etika apod. Více na www.lightkurz.cz

3. Termín: 12. 8. – 26. 8. 2018; dotovaná cena 1080 Kč (42,2 €). Podmínky studia i vyučující se shodují s ročním kurzem LIGHT. 

4. Místo konání akce se stanoví dle zájmu přihlášených studentů a dle zájemců o pořádání dvoutýdenního semináře veřejné zdravotní osvěty. Neváhejte navrhnout své město. Podmínkou je možnost bezplatného ubytování a možnost vaření pro cca 30 lidí. Na odpolední praxi je možné dělat stany zdraví na náměstích či jiné formy zdravotní osvěty. Večerní lékařské vyučování je možností pozvat veřejnost a posloužit jim zdravotním měřením, masážemi i dobrou zprávou o Nejlepším Lékaři.

                           Máte-li dotazy, či zájem o přihlašovací formuláře, obraťte se na nás.

  INSTITUT PREVENTIVPÉČE O ZDRAVÍ - a LAY INSTITUTE OF GLOBAL HEALTH TRAINING

(www.lightingtheworld.org)


Luhačovice - Pozlovice, A. Václavíka 369, Penzion Spokojené stáří; Tel.: +420 732 267 771
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; www.ippoz.cz

Korespondenční adresa:  Kostelec 95, 696 51;
www.lightkurz.cz www.zdraviarodina.cz; skype: janinka777

1) Vyučování

Konzultace kurzu se konají ve výukových prostorech. Kurzy probíhají dle stanoveného rozvrhu v 10 konzultacích – vždy 1 prodloužený víkend měsíčně. Aktuální termíny konzultací jsou uvedeny  v informačním letáku. Výjímečné změny termínů konzultací se hlásí min. 2 měsíce dopředu. Podmínkou studia je ochota sloužit a zájem dlouhodobě se uplatnit v oboru, úspěšně projít přijímacím řízením, dosažení min. věku 14 let  a pro autorizovanou zkoušku 18 let. Studenti kurzu si obstarají platný zdravotní průkaz. Účast na vyučování, ranních a večerních chvilkách pro budování vztahů i na akcích školy je poviná. Nemůžete–li se z jakéhokoli důvodu zůčastnit, je třeba se předem omluvit. Absence nemá přesáhnout 1/10 celkové hodinové dotace a student si doplní chybějící materiály a testy. Prezenční listiny se podepisují na začátku každého vyučování. Za účast na vyučování se považuje včasný příchod do hodiny. Součástí studia je také samostudium a průběžné testy. Účast na min. týdenní praxi je poviná. Na Novoročním, ideálně i na Velikonočním rekondičním pobytu si studenti utvrzují dovednosti v oborech Poradců, Vodoléčeb, Masáží, Kuchařů a Cvičitelů. Vyučování na během víkendových konzultací začíná ve čtvrtek v 17 h a končí v neděli ve 14 h.


2) Vzájemné vztahy    

Ve vzájemných vztazích chceme pěstovat zdvořilost, nesobeckost, úctu i odpuštění. Včasné, laskavé a ochotné řešení problémů je podmínkou kvalitních vztahů a nechceme je zanedbávat jak na osobní úrovni, tak na úrovni celého kolektivu. Mužům je k přenocování vyhrazen pokoj a ženám několik pokojů. Prosíme o respektování  nočního klidu v období od 22 hod do 6 hod. Náklady na ubytování hradí majitelka školy a účastníci kurzů jí při každé konzultaci předají min. 60 Kč (2,3 EUR) za noc. Respektujeme soukromí oddělených pokojů pro ženy a muže.


3) Střídmost/ strava    

Studenti a pracovníci IPPOZ se ztotožňují se zásadami zdravého životního stylu zahrnující nepoužívání alkoholu, černé kávy, černého čaje, tabáku a drog. V jídelně se podává 3x denně plnohodnotná čistě rostlinná strava. Doba výdeje jídla je u snídaně v 7 h, u oběda 13 h a u večere v 18.00 hodin. Jídlo (snídaně 40,-, oběd 40,-, večeře 30,- Kč) se platí majitelce školy na začátku každé konzultace.


4) Služby v kuchyni    

Služba v kuchyni má za povinnost přijít 10 min. před vydáváním jídla do kuchyně. Podílí se na přichystání jídla, mytí nádobí a stolů a uspořádání jádelny. Pokud se jí nemůžete účastnit, je třeba si zajistit náhradu. Není dovoleno odnášet potraviny na pokoje nebo je brát mimo čas výdeje jídla ze skladu či lednice.


5) Oděv 

Studenti i zaměstnanci reprezentují svým upraveným zevnějškem. Během vyučování a školních akcí se oblékáme společensky a bez vyzývavých výstředností. Vyvarujeme se oděvu typického pro opačné pohlaví.


6) Hudba / televize /společenský program 

V období konzultace se dbá na to, aby soukromé poslouchání hudby či filmů nerušilo ostatní. Projektor či počítače se používají k výukovým účelům a používání soukromých PC nemá narušovat studium ani noční klid. Ve společenských programech se vyvarujeme hudby agresivních rytmů. Během vyučování jsou telefony vypnuty.


7) Knihovna 

Knihovna školy se nachází v učebně a kanceláři. Vypůjčenou knihu zapisuje Jana Konečná. Kniha se vrací nejpozději do 2 měsíců.


8) Telefonáty / Internet

Školní budova má k dispozici wifi připojení. Potřebujete-li nezbytně internet, využijte jej mimo vyučování.  Telefony jsou v období výuky ztišené a soukromé hovory si vyřizujeme pouze o přestávkách.


9) Udržování pořádku

Pro zajištění zdravého a příjemného prostředí je nezbytné udržovat všechny prostory v objektu čisté a uklizené. Každý student je zodpovědný za úklid svých osobních věcí. Postele, matrace i zavazadla spacáky uklízíme do 7:50 h. Koupelny i toalety opouštíme v čistém stavu. Cenné věci si pozorně hlídáme. S majetkem školy zacházíme velmi ohleduplně, aby mohl sloužit i ostatním. Při jakémkoli poškození vybavení je třeba nahlásit vzniklou škodu. Služba na úklid dbá na dodržování těchto zásad a stará se o čistotu toalet, sprchy i chodby. Instrukce získává u vedení.


10) Spánek     

Dostatečný spánek  je nezbytný k ochraně zdraví a výkonnosti během dne. Ve 21.30 h začíná příprava na noční klid, který platí od 22 h do 6 h. Nočním klidem se rozumí opuštění učebny, zhasnutí světel, nemluvení a celkové ztišení. Studenti respektují ostatní spolubydlící a v nočním klidu je neruší světlem, pozdní hygienou ani hlukem. Ve vlastním zájmu využijte sprchy včas, aby se pozdě netvořily fronty. Pro zájemce jsou k dispozici chrániče sluchu.                                                                 .


11) Vyznání

Institut preventivní péče o zdraví je křesťanskou školou, jejíž výuka odráží odvěkou moudrost knihy Knih – Bible. Příslušnost k církvi není podmínkou přijetí ke studiu. Nejvyšší hodnota je ochota růstu a rozvoje za stálého hledání pravdy a smyslu života. Výuka i ranní a večerní chvilky pro budování vztahů vychází z poselství Bilbe, podloženého vědeckým výzkumem, praktickými zkušenostmi a živou modlitbou. V procesu růstu jednotlivců pěstujeme postoj laskavého přijetí, pokory a tolerance.


12) Návštěvy

Studenti mohou na konzultace pozvat i své přátele, rodinu, či známé. Jejich účast je  omezena kapacitou školy. Je třeba ji předem nahlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a objednat stravu na tel. +420 732 267 771. Návštěvy se mohou také účastnit vyučování v ceně 100 Kč/víkend, které hradí vedení IPPOZ.


13) Studijní materiály

Doplňující materiál pro výuku je zpracován do brožur a učebnic, které je možné si zakoupit před či po vyučování. Probírané prezentace spolu s dalšími studijními materiály si studenti mohou stáhnout na přinesený USB disk. Ve složce z každé konzultace naleznou tam témata testů a rozvrhy na další konzultace. Na konzultace je třeba přinést náležité pomůcky (2 prostěradla 3, ručníky, 2 žínky, sportovní oblečení a obuv).


14) Platby kurzovného

Kurzovné se hradí buď naráz, ve 2 splátkách: na začátku a v polovině kurzu, nebo 1x měsíčně (1/10 ceny) na účet v EUR:  2800462608/2010 nebo v CZK 2500462606/2010 (SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX); VS: datum narození. Studentům ročního kurzu, kteří prokáží vzorné plnění studijních povinností a podepíší závazek založení vlastní misijní služby včetně účasti na 2 misijních akcích IZR každoročně, je možné udělit prospěchové stipendium a slevu na stravu.                                                                                                                                               .

15) Zkoušky, testy

U všech kurzů probíhají průběžné teoretické i praktické testy a domácí úkoly opakující probrané učivo. Kurz Masér pro sportovní a rekondiční masáže spadá do kategorie Národní soustavy kvalifikací a na červnové konzultaci u něj probíhá autorizovaná zkouška pod MŠMT. Cena zkoušky je 1.500 Kč a pro účastníky na obou Rekondičních pobytech je zdarma. Studenti si připraví Provozní řád své budoucí provozovny a včas vyplní přihlášku ke zkoušce.

Věříme, že se nám podaří společně vytvořit přátelskou atmosféru, hezké prostředí a vzdělávání, jež obohatí celý Váš život. Předem za to děkujeme Bohu i Vám!