INSTITUT PRO ZDRAVÍ A RODINU o.p.s.

ZÍSKEJTE PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT

Přírodní procedury

Víkendový kurz „Přírodní procedury“

Přírodní procedury zahrnují 2 obory: Vodoléčby-bylinky-detoxikace... Během  kurzu Vodoléčby-bylinky-detoxikace se absolventi seznamují se základy fyziologie, aplikace vodoléčeb (sauna a její provoz, otužování,  horké lázně i zábaly, střídavé lázně a sprchy, inhalace, hypertermie, vířivky, masáž ledem, rašelinové zábaly atd.), učí se základy detoxikace, fyzikálních procedur (parafin, světloléčba..), použití esenciálních olejů, použití bylinek, zdravé výživy, prevence nemocí, masáže, včelí produkty a jiné přírodní prostředky. Obor Zdravotní Tělesná výchova zahrnuje sportovní trénink, hygienu, pedagogikou, zásady pro sestavení cvičební jednotky, vyšetřující metody a testy  a vyrovnávací cvičení. Studenti se seznamují se základy SM-systému, aqua-aerobiku, Pilates, posilování, strečinku a cvičení při různých oslabeních. Kurz je doplněn i tématikou duševního zdraví - psychologie, komunikace, Bible a pozitivního myšlení. Součástí je praxe na rekondičním pobytu. Více informací na tel. 732 267 771 nebo emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihláška    Dotazník    Školní řád    Náplň kurzu

1. Jedná se o spojenou výuku vodoléčeb, přírodních léčebných prostředků, zdravé výživy, prevence nemocí, poradenství, veřejné zdravotní osvěty a kurzů „Masér pro sportovní a rekondiční masáže“, "Cvičitel zdravotní tělesné výchovy" a „Kuchař racionální stravy“. Absolventi získají certifikát mezinárodního vzdělávacího programu LIGHT (www.lightingtheworld.cz) a celostátně platné osvědčení v oboru Sportovní a rekondiční masáže opravňující k vytvoření živnostenského listu v daném oboru. Mohou také získat živnostenské oprávnění v oboru Poradce zdravého životního stylu. Kurz probíhá jednou měsíčně od čtvrtka 17 hodin do neděle do 14 hodin. Součástí kurzu je také samostudium a praxe.

2. Místo konání je Penzion Spokojené stáří, A. Václavíka 369, Luhačovice - Pozlovice. Autobusem na dojeďte na zastávku Pozlovice dolní konec a pak od hřiště vzhůru ulicí Nivy a 1.ulicí (Nivy I.) vpravo až na konec, kde uvidíte parkoviště před Penzionem Spokojené stáří. Tam můžete vejít pod nadchodem do recepce a odtud doprava po schodech dolů do učebny (tělocvična) a vodoléčby. V případě problémů s dopravou, je možné dorazit na nádraží Luhačovice a odtud zavolat na tel. 732 267 771 nebo 736 424 727.

3. Termíny konzultací, předpoklady ke studiu i uplatnění se shodují s kurzem LIGHT. L.I.G.H.T.

Kurz zdravé výživy a racionálního vaření probíhá 7 dní v týdnu během praxe na rekondičním pobytu. Škola zdravého vaření obsahuje jak teorii zdravé výživy, tak praktické ukázky receptů nahrazujících rizikové potraviny za chutné rostlinné varianty. Studenti se mohou zaměřit na různé obory – Vegetariánského vaření, Vodoléčeb, Cvičitelství či Masérství.

4. Obsah kurzu – absolventi se seznamují se základy fyziologie, aplikace vodoléčeb (sauna a její provoz, otužování,  horká lázeň i zábaly, střídavé lázně a sprchy, inhalace, hypertermie, výřivky, led atd.), učí se základy detoxikace, aromaterapie, fytoterapie, dietoterapie, masáží a jiných přírodních prostředků. Nechybí ani bezpečnost a ochrana zdraví při práci a první pomoc. Obor Zdravotní TV je doplněn sportovním tréninkem, hygienou, pedagogikou a zásadami pro sestavení cvičební jednotky. Studenti se učí základní zdravotní oslabení a metodiku cvičení při těchto defektech, vyšetření pohybového systému a testy účinnosti cvičení. Seznámí se se základy aerobního cvičení, Rehabilitačního Pilates, SM - systému a vyrovnávacích cvičení. Z tématiky duševního zdraví se vyučuje: psychologie, komunikace a principy poradenství. Součástí je praxe na rekondičním pobytu.

5. Mezi vyučujícími jsou: MUDr. Milan Moskala, MUDr. Jochen Hawlitschek, MUDr. Horst Muller, Roman Uhrin, Mgr. Rostislav Homola, ThB.; Jana Konečná, R.S., Tim Konečný, dipl.fyzioterapeut Petra Jirásková, Zdenka Hoffmanová, Instruktorka ZTV  aj.

6. Strava je zajištěna v místě školy. Její cena je 110 Kč/den (4,3 €) a hradí se spolu s ubytováním na úvod každé konzultace vedení Institutu. Jídlo se podává se 3x denně a jedná se o čistě rostlinnou stravu. Lze ji objednat zatržením na přihlášce. Ubytování je k dispozici na matraci za 60 Kč/ noc (2,3 €) nebo na pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím za 250 Kč/noc (9,8 €). Kurzovné je slevněno z původních 18.900,- Kč na 4320,- Kč (169 €) a je možné ho rozložit do více splátek, popř. je možné získat sponzorství za předpokladu vzorného studia, každoroční účastí na 2 týdenních osvětových aktivitách IZR a pravidelným zapojením v lokálním Klubu zdraví či samostatném misijním projektu.

7. Na kurz Vodoléčeb si přivezte 2 prostěradla, 4 ručníky, 2 žínky a plavky. Na kurz Cvičitele - sportovní oblečení, obuv a karimatku. Pro masáže si označte 2 Vaše prostěradla, která si můžete nechat během kurzu na škole. Nezapomeňte Bibli, hygienické a psací potřeby, papuče a USB disk na archivaci studijních materiálů.

8. IPPOZ je vzdělávací zařízení založené na Biblických principech. Podporuje atmosféru otevřenosti, ohleduplnosti a tolerance. Příslušnost k církvi není podmínkou studia. Pro přihlášení je třeba vyplnit VŠECHNY přihlašovací formuláře. Potřebný je také souhlas se školním řádem a vítá se touha zapojit se v dané oblasti. Absolventi kurzu mají možnost následného uplatnění na rekondičních pobytech, Klubech a Výstavách zdraví, Programech na školách, v Institucích, Restauracích a prodejnách zdravé výživy, Masážních klinikách, Centrech zdraví a Fitness centrech, na Ekofarmách či v sanatoriích preventivní medicíny u nás i v zahraničí. 

Anketa 1

Mám zájem o kurz

Poradce zd. živ. stylu - 25%
Masér - 15.6%
Cvičitel - 3.1%
Ekozemědělec - 18.8%
Přírodní procedury - 6.3%
L.I.G.H.T. - 15.6%
Pilates - 6.3%
Nordic Walking - 9.4%

Celkem hlasů: 32
Hlasování v této anketě již bylo ukončeno. Skončilo: 31 pro 2017 - 00:00